OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocinaSedmadvacetiletý stoper Milan Kopic na jaře po sedmi letech znovu oblékne prvoligový dres FC Vysočina. Vedení klubu se s tímto zkušeným hráčem, který prošel jihlavským dorostem a juniorkou, dohodlo na smlouvě. S týmem už se naopak rozloučil zkušený útočník Karel Kroupa.

„Když jsme uvažovali o posílení defenzívy, tak jsme chtěli zkušeného stopera a toho jsme našli v postavě Milana Kopice. Zaujal nás svými výkony, přístupem a přehledem. Navíc se upravil jeho zdravotní stav a trénuje bez omezení. Jsme rádi, že naši nabídku přijal a věříme, že bude platný v bojích Gambrinus ligy,“ uvedl na Kopicovu adresu trenér František Komňacký, který se vyjádřil i k útočníkovi Kroupovi: „Karel s námi dobře odtrénoval tři týdny, zanechal zde velmi dobrý dojem a jsme rádi, že naši výzvu přijal. Bohužel, v přípravných duelech se nedokázal gólově prosadit, což pro nás bylo v situaci, kdy hledáme gólového útočníka, prioritní. Rozhodli jsme se tedy jeho zkoušku ukončit a dát mu prostor k nalezení nového působiště. Je od nás kvalitně připraven, má schopnosti a klub, který ho angažuje, rozhodně neprohloupí. Momentálně máme v kádru tři zdravé útočníky Vašíčka, Vaněčka a Ovsannicova, ovšem rozhodně nejde o konečný stav. Ještě jsou před námi dva přípravné zápasy, v nichž si chceme udělat jasno, s kterými hroty půjdeme do ligy. Ti by se s námi měli připravovat už v týdnu před odjezdem na soustředění v Turecku.

REKLAMA

Kouč Komňacký se s týmem připravuje na kvalitní úterní prověrku proti Admiře Wacker, celku rakouské nejvyšší soutěže. Odjede k našim jižním sousedům do Vídně s kompletním kádrem? „Pojedeme se sedmnácti hráči do pole a se dvěma gólmany. Pro ostatní fotbalisty, kteří by odehráli jen malou porci zápasu, bude vhodnější, když absolvují pod trenérem Jansou dvě tréninkové jednotky. Zápas s Admirou vnímáme jako zajímavou prověrku a prestižní duel. Chceme tedy do něj nasadit hráče, kteří se momentálně jeví nejlépe a mají nejblíže základní sestavě. Nehodláme improvizovat.“

Jistotu nového angažmá vítá i Milan Kopic: „Jsem moc spokojený. Do Jihlavy jsem šel s cílem získat herní praxi, kterou jsem vinou zranění ztratil. Z uplynulých tří týdnů mám velmi dobrý dojem, koleno drží, v přípravě se nám daří a v kabině vládne velmi dobrá atmosféra. Jsem opravdu rád, že jsem se mohl vrátit do známého prostředí.“

Před sedmi lety jsi s Jihlavou neúspěšně bojoval o záchranu. Budeš na druhý pokus úspěšnější? „Už jsem si v hlavě promítal zážitky ze své premiérové sezóny v lize. Tehdy jsem byl hodně mladý a pamatuji si, že duely o záchranu byly hodně těžké. I proto doufám, že se co nejdříve dokážeme od těchto starostí odpoutat a závěr sezóny si užijeme v klidu. Je mi samozřejmě jasné, že to nebude vůbec jednoduché,“ zdůraznil Kopic starší, který už se těší na jarní duel do Jablonce, kde nastoupí proti svému mladšímu bratrovi Honzovi.

Stoper Milan Kopic (nar. 23.11.1985) s fotbalem začínal v Humpolci a poté prošel mládežnickými týmy FC Vysočina. V létě 2005 byl přeřazen do prvoligového kádru kouče Večeři. Premiéry v nejvyšší soutěži se dočkal v dubnu 2006 v domácím duelu proti Mladé Boleslavi. Do konce sezóny stihl nastoupit ještě do 9 zápasů, v nichž upoutal natolik, že v létě 2006 přestoupil do Sparty. Zde se však do sestavy neprosadil a působil především v rezervě. V lednu 2007 odešel do Mladé Boleslavi jako součást přestupu Kuliče do Sparty. Zde pravidelně nastupoval, prosadil se do kádru reprezentace U-21 a v červnu 2007 si zahrál na EURU této věkové kategorie. Po úspěšném ročníku 2007/08 v létě 2008 přestoupil do nizozemského Heerenveenu. Vinou zdravotních potíží se v Nizozemsku neprosadil a během půldruhého roku nastoupil jen do 8 zápasů. Na jaře 2010 hostoval ve Slavii, kde si připsal 9 startů. V létě 2010 se vrátil do Holandska, ovšem zdravotní problémy ho pustily jen do 7 duelů Eredivisie. Další ročník 2011/12 znamenal přetrvávající zdravotní problémy a konec angažmá v Heerenveenu. V létě 2012 se Kopic krátce připravoval s jihlavskou juniorkou a poté v září zamířil do Slovanu Bratislava. Ani zde však pravidelné herní vytížení nenalezl, neboť zasáhl jen do 3 utkání Corgoň ligy. Na prahu zimní přípravy se kruh uzavřel a Kopic se vrátil do Jihlavy s cílem prosadit se do prvoligového kádru. Během tréninků a tří přípravných zápasů přesvědčil o svých schopnostech a jako volný hráč si vysloužil smlouvu v FC Vysočina.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA