Zima tluče do oken a sychravé počasí se tlačí pod kůži, ani tento psí čas nám vůbec nebrání v tom se odreagovat a relaxovat při sportu. Ať už aktivně či pasivně u televizních obrazovek nebo se jen tak bavit internetu live výsledky. Zrovna minulý víkend se mohli třebíčští fandové florbalu těšit ze dvou utkání svých Sniperů. Nejprve v sobotu třebíčský A tým vyrazil do osmdesát kilometrů vzdálené Poličky a den na to do Litomyšle. Ani jeden zápas však místním florbalistům nevyšel. Úvodní duel s TJ Lubná od počátku naznačoval, že se bude jednat o velmi vyrovnanou hru. Avšak již od 3. minuty museli Snipeři dohánět jednogólové manko. Vyrovnat se jim podařilo až v posledních vteřinách druhé třetiny. Ve třetí třetině se bohužel míček za záda ani jednoho z brankářů nedostal, a tak muselo rozhodnout prodloužení. To netrvalo příliš dlouho. Domácí kádr, i přes úsilí a velké šance Třebíče, proměnil ve 3. minutě a Lubná se mohla radovat z vítězství 2:1.

O den později čekalo hochy z Třebíče utkání proti FBC Peaksport Litomyšl. Ta sice v sobotní zkoušce nezískala ani bod, nedělní utkání jí ale sedlo mnohem lépe a na jako horkou vodou opařené Snipery vlétli jako vichr a první třetinu hravě kontrolovali. V té druhé se snažil Třebíč mermomocí vyrovnat, nepřesné koncovky ale pokračovaly a tak se projevilo staré známé pravidlo nedáš-dostaneš. Závěrečná třetina proběhla v očích hostů jako noční můra, ze které se hráči nemohli vzpamatovat. Od domácího manšaftu obdrželi solidní nadílku a domů na jih se vraceli s výpraskem 10:5. Po bodově neukojeném víkendu se ve vyrovnané tabulce Snipeři propadli na pátou pozici. Další prověrka je čeká až druhý lednový víkend.

Mnohem více se naopak daří volejbalistkám z Havlíčkova Brodu. Místní děvčata jsou totiž stále ve hře o třetí postupovou pozici volejbalové ligy žen skupiny B do elitní soutěže. I když havlíčkobrodský volejbal neoplývá příliš bohatou hráčskou základnou, mnohé kritiky i fanoušky překvapil a předvedl svou odhodlanost a sílu bojovat o přední příčky, nejlépe o úplnou špici s nápisem první liga. Vše se rozhodne až po novém roce, kdy se odehrají poslední dvě kola soutěže a o postup si to mezi sebou rozdají s Břeclaví, VK Hronovem a opavskou Pemou.

Voleibol Haro COMMONS.WIKIMEDIA.ORG

Z fotbalového koutku je jistě největší novinkou přestup hrotového záložníka Lukáše Masopusta. Jednadvacetiletý mladíček opouští soupisku jihlavského klubu po dvou letech. Během svého působení v týmu nemalou měrou přispěl ke stabilním výsledkům v české nejvyšší fotbalové lize a i sám Masopust si existenci v Jihlavě velmi pochvaloval a děkoval za příležitosti, které mu mateřský klub poskytl. Nicméně po několika nabídkách přišla pro Lukáše i klub ta nejzajímavější a nejvíce vyhovující. A tak před několika dny podepsal Lukáš Masopust kontrakt s FK Baumitem Jablonec. Tam má smlouvu podepsanou až do posledního června 2018. Kromě Masopusta opouští  tým před začátkem jarní sezóny také Christian Irobiso a Marián Kovář, kterému skončilo hostování z Jablonce. Naopak kádr posílí Patrik Demeter s Matejem Mlakićem, oba přestupem z juniorky, Jakub Teplý, Jan Urbánek a Vojtěch Přeučil, kterým taktéž skončilo hostování. Nechme se překvapit, jak se bude KF Vysočině dařit v druhé části soutěže, zdali si oproti loňskému osmému místo polepší či nikoliv.