Hejtman Kuba po jedná Rady Jihočeského kraje a Rady Českých Budějovic: Přípravu stavby podjezdu pod nádražím je připraven převzít kraj

Podjezd pod nádražím, dálniční obchvat, zařízení k energetickému využití odpadů (ZEVO) či Centrum pro neurodegenerativní nemoci. To byly jedny z hlavních témat jednání mezi Radou Jihočeského kraje a Radou města České Budějovice, které se uskutečnilo v úterý 15. června. Všechny strategické projekty, na kterých chce kraj s městem nalézt dlouhodobou součinnost, se nacházejí v aglomeraci Českých Budějovic.

Číst dál...

Úsek Pravíkov - Božejov projde rekonstrukcí

Koncem června byla zahájena povrchová oprava silnice I/34 u obce Božejov za účelem zlepšení jejího technického stavu, zkvalitnění povrchu komunikace a celkově tak prodloužení životnosti vozovky. Celková délka opravovaného úseku je 4860 metrů a náklady na opravu budou činit 58,1 mil. Kč bez DPH.

Číst dál...

Během první hodiny zažádalo o slevový voucher na ubytování na jihu Čech přes 300 lidí

Už během první hodiny zažádalo o slevový voucher na ubytování na jihu Čech 303 lidí. Konkrétně prostřednictvím portálu Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) www.leto.jiznicechy.cz v sekci Chci svůj voucher. Projekt, na který Jihočeský kraj pro podporu zaměstnanosti v cestovním ruchu vyčlenil celkem 39 milionů korun, byl spuštěn v pondělí 15. června v 11.55 hodin. Potvrdil to Jaromír Polášek, ředitel JCCR, která je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje.

Číst dál...

REKLAMA